Дали понекогаш сте посакале супердроидите од Војна на sвездте да се реалност? Мулти-функционалниот R2-D2, да ви поправи се што е потребно и да ги извршува работите наместо вас или уште подобро, сферниот BB-8 кој би ги извршувал работите со едно движење? Не барајте понатаму!

“Gita” е самостоен робот дизајниран од Piaggio Fast Forwarda (PFF), кој може да ви послужи како лична помош. Во голема мера е дизајниран да биде независен, па така можете да одите во супер маркет, ја направите набавката, а тој сам ќе го најде патот назад до домот. Gita може да ви помогне да ги прошетате кучињата и да носи потешки материјали. Gita е корисен и за испорака на писма и пакети – овој робот може да носи повеќе работи од поштарот и побрзо.

Gita функционира со помош на вертикални ротирачки осовински тркала, што значи дека фиоките секогаш стојат исправено, затоа што тркалата сами се вртат и така внимателно ја штитат соджрината.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШто да одбереме – леб или тестенини?
Следна објаваНајдобрата серија за пари и моќ започнува со втората сезона | Оваа серија ќе ве воодушеви
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР