Oвие 10 филмови морате да ги видите ако ви се допадна мјузиклот “La La Land”

Пред да се појават Ryan Gosling и Emma Stone во најнаградуваниот филм досега – La La Land,  помладите  можеби не знаат дека постоеја феноменални филмови и мјузикли полни со играње и пеење. Затоа, во продолжение ви ги прикажуваме 10 -те култни филмови кои обожувачите на мјузикли треба да ги знаат и ценат!

1952 година

1961 година

1965 година

2001 година

2002 година

2006 година

2007 година

2007 година

2008 година

2012 година

2012 година

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваWellBe Stress Therapy алка – најнов начин во борба против стресот!
Следна објава“Lego Burger” за љубителите на Lego коцките!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР