Вонземска убавина! Ова е најсоодветниот збор со кој може да се опишат природните убавините на Норвешка. Земја на среќни луѓе, каде финансиската стабилност  е една непроменлива категорија. Но, настрана од егзисенционалните прашања, нејзините природни убавини се тие кои што ги пленат сите посетители и туристи. Една од најголемите атракции е секако планината Kjeragbolten, поточно карпата која изгледа како да е заглавена помеѓу две големи карпи. Тоа  е Kjerag, која датира уште од леденото доба а е висока 985м. Погледнете  ја како изгледа како да не е од овој свет!


.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваNamaste Yoga | Уметноста на вежбањето јога
Следна објаваФотографија | Феноменот на лентикуларните облаци
Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР