Лентикуларните облаци се феномен на природата. Овие облаци се формираат во тропосферата во облик на огромни леќи што често луѓето ги перцепираат како вселенски летала. Овој прекрасен феномен стана огромна инспирација на фотографите кои направија навистина впечатливи дела.

Погледнете!

СПОДЕЛИ
Претходна објава??Импресивната убавина на Кјерагболтен-Норвешка
Следна објаваСандалите од тексас на Zara се моден хит!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР