Нутриционистите потврдија: Ова се најдобрите намирници за губење на килограми!

Нутриционистите потврдија: Ова се најдобрите намирници за губење на килограми!

Сите досега знаеме, дека строгото ограничување на внес на калории, не е нејдобриот пат до тело од соништата. Наместо тоа, секогаш бирајте намирници за своето тело кои ќе ви помогнат во согорувањето на маснотиите и мастите од ткивото. Кои се тие намирници кои ги редуцираат запаленијата, ја намалуваат гладта и подолго ве држат сити. Нутриционистите се согласија дека токму овие намирници се најдобрите (и најлошите) за губиток на килограми!

Најдобри намирници:

  • лосос
  • авокадо
  • јајца
  • кафен ориз
  • брокула
  • јаболки

Најлоши намирници

  • купување на готови салати
  • “FAT-FREE” и “нискокалорични” намирници 
  • леб и путер

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОпрема за вежбање која се вклопува во секој ентериер!
Следна објаваНајдобри и најсмешни честитки за Денот на вљубените!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР