IKEA: 13 идеи за мали балкони

Како што бројот на сончеви денови се зголемува, така расте и потребата од комфорно и живописно катче за уживање во убавото време. Ако живеете...

Модерни дневни соби

Модерниот дневен престој може да има повеќе различни функции. Во зависност од дизајнот и димензиите на просторот, доколку ентериерот е со поголема површина, тогаш...

IKEA | Каталог 2015

Промоцијата на годишниот каталог на IKEA е настан кој со нетрпение го очекуваат сите љубители на дизајнот и убавите ентериери. Во голема мера се...

Хит кујни во 2015

Новата година со себе носи и нови идеи и нови проекти, зар не? Доколку размислувате за купување или изработка на нова кујна, а не...

Запознајте се себеси во 2034 година

Британскиот телекомуникациски бренд Orange изработи футуристичка кампања во облик на интерактивна платформа која ги поканува луѓето на патување 20 години во иднината. Таму ќе...

Модерни спални соби (2.дел)

Спалната соба е најинтимната просторија во домот. Во неа започнува и завршува денот на секој од нас, па од особена важност е катчето за...
video

IKEA | Каталог 2016

Промоцијата на годишниот каталог на IKEA е настан кој со нетрпение го очекуваат сите љубители на дизајнот и убавите ентериери. Доколку сте љубопитни да...

Креативни соби за тинејџери

Создавањето на соодветно катче, каде еден или повеќе тинејџери ќе спијат, учат и поминуваат слободното време, може да се покаже како особено тешка задача...

Модерни спални соби (3.дел)

Постојат мноштво стилови кои можете да ги следите кога е дизајнот на спалната соба во прашање. Многумина го сакаат традиционалниот или романтичниот стил на...

Мини стан за живот во двојка

Како и во повеќето современи градски станови со мали димензии, светлата палета на бои се покажува како најадекватно решение за уредување на ентериерот. Станот...

Од остров купен за 15 000 долари до едно од најубавите...

Мора да се прашувате, во што е финтата -  нема да верувате, се е по правила!Мелита Kолумандас Хантер и нејзиниот сопруг Рори, малиот приватен остров го направија во...

Дивиан Артс со комплетен дизајн и изведба на ентериери | Минимализам...

Како новост и ексклузива за сите наши почитувани читатели, DIVIANARTS.com ви нуди комплетен дизајн и изведба на ентериери. Во прoдолжение ви претставуваме проект за...