26

Новата година со себе носи и нови идеи и нови проекти, зар не? Доколку размислувате за купување или изработка на нова кујна, а не знаете од каде да почнете, тогаш оваа објава е токму за вас. Во продолжение ви претставуваме 27 најнови модерни кујни, со креативни дизајнерски предлози од најпознатите светски производители. Многу од нив го користат кујнскиот простор како замена за класична трпезарија, без оглед на тоа дали е кујнски остров, бар, или, пак, комплетна трпезариска маса за една до две особи, или можеби за семејни собирања. Денес, дури и најмалите кујни може да имаат некои од наведените решенија. Освен за јадење, вака конципираните кујни ги олеснуваат и некои други активности, како што е работата на компјутер, може да им послужат на децата за пишување на домашните задачи, или, пак, едноставно за дружење со семејството и пријателите. Сите до една се одлично дизајнирани, модерни и минималистички, па веруваме дека ќе ја пронајдете својата омилена. Инспирирајте се и одберете го вашиот фаворит!

1. Кујна Salinas – Boffi

1

2. Кујна Loft – Hygena

2

3. Кујна Motus – Scavolini

3

4. Кујна Hyttan – IKEA

4

5. Кујна Code Evolution – Snaidero

5

6. Кујна UG1 B Shutter – Bulthaup

6

7. Кујна Cedra – Ixina

7

8. Кујна Cagliary – Chabert Duval

8

9. Кујна Convivio – Alpes

9

10. Кујна P 7350 – Poggenpohl

10

11. Кујна Rocamadour – Godin

11

12. Кујна Mini Minà – Minacciolo

12

13. Кујна SC66K – Siematic

13

14. Кујна Sintempore – Valcucine

14

15. Кујна Banco – Dada

15

16. Кујна Noisette – Darty

16

17. Кујна Twist – Conforama

17

18. Кујна Saint Louis – Marchi Group

018

19. Кујна Stria – Lapeyre

19

20. Кујна Phoenix – Varenna

20

21. Кујна Harmonie – Arthur Bonnet

21

22. Кујна Lignum – Comprex

22

23. Кујна FS – Leicht

23

24. Кујна Lucrezia 22 – Cesar

24

25. Кујна Alena – Pérène

25

26. Кујна Grafiti Oak Timber – Fly

26

27. Кујна Concept – Naber

27

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОд обични луѓе до врвни спортисти
Следна објаваЛего мебел за деца
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ