Британскиот телекомуникациски бренд Orange изработи футуристичка кампања во облик на интерактивна платформа која ги поканува луѓето на патување 20 години во иднината. Таму ќе се сретнат со себеси во 2034 година.

Софтверот наречен Faceshift со помош на камери го претвора вашето лице во анимација и ги запамтува движењата. 3Д технологијата симулира стареење, а Google е гласот на вашето идно „јас” и одговара на вашите прашања. Најчесто прашањата се однесуваат на стилот на живот, среќата и љубовта, а одговорите се што е можно пореални за 2034та година. Во видеото е прикажано како функционира сето ова.

1

2

3

4

5

6

7

Доколку имате ваква можност, што би се прашале себеси?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДизни кутриња
Следна објаваПоткровје на две нивоа
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ