001

Промоцијата на годишниот каталог на IKEA е настан кој со нетрпение го очекуваат сите љубители на дизајнот и убавите ентериери. Во голема мера се заслужни стилистите од познатата шведска куќа, чии инспиративни предлози докажуваат дека се’ е возможно кога е домот во прашање, без оглед на направените пресметки, или, пак, квадратурата на животниот простор. Оваа година, главна новина е фокусот на спалните соби и бањите – двете простории се издвоени пред дневниот престој, трпезаријата и кујната во каталогот. Зошто токму спалната соба и бањата? Затоа што од IKEA веруваат дека тоа се местата каде започнува и завршува денот. Секој има свои лични потреби во поглед на утринската и вечерната рутина. Секој се буди наутро и заминува на спиење навечер, додека сите останати активности меѓу овие два мига се исклучително индивидуални. Во продолжение, ви го претставуваме фотографскиот приказ од промотивниот каталог за 2015 година, кој изобилува со паметни и креативни идеи за уредување на домот. Пронајдете ја вашата омилена инспирација.

002

003

004

005

006

007

008

009

010

011

012

013

014

015

016

017

018

019

020

021

022

023

024

025

026

027

028

029

030

031

032

033

034

035

036

037

038

039

040

041

042

043

044

045

046

047

048

049

050 (2)

051

052

053 (2)

054 (2)

055 (2)

056

057

058

059

060

061

062

063

064

065

066

067

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДрвја кои не се потчинуваат на цивилизацијата
Следна објаваБел летен фустан – моден императив
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ