0000

Создавањето на соодветно катче, каде еден или повеќе тинејџери ќе спијат, учат и поминуваат слободното време, може да се покаже како особено тешка задача при уредувањето на домот. Секој тинејџер е различен : некои од нив воопшто не сакаат да ја напуштат својата соба, додека другите попрво би престојувале било каде, само не дома. Адолесценцијата е фаза која го означува преминот од детството во светот на возрасните, па така и дизајнот на нивниот интимен простор треба да претставува умешен баланс помеѓу детска соба и класична спална соба – ни премногу инфантилен, ниту, пак, претерано стерилен и сериозен. За таа намена, ви претставуваме неколку убави и креативни решенија за соби, кои се специјално дизајнирани да одговорат на потребите на модерни тинејџери, а можат да им послужат и како инспиративни примери на нивните родители подеднакво. Станува збор за колоритни и интересно уредени ентериери, совршени за секој тинејџер кој обожува да учи, сонува, или, пак, да се дружи со врсниците во удобно катче од домот. Создадена е прекрасна атмосфера во која на тинејџерите ќе им биде пријатно, со гордост ќе ја покажуваат на другите, а можеби и вистински ќе ја ценат. Во продолжение, погледнете како изгледаат дел од инвентивните предлози и одберете ја омилената идеја за вашето семејно гнездо.

0001

0002

0003

0004

0005

0006

0007

0008

0009

0010

0011

0012

0013

0014

0015

0016

0017

0018

0019

0020

0021

0022

0023

0024

0025

0026

0027

0028

0029

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКој пукаше на 21ви?
Следна објаваДомот според хороскопскиот знак
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ