Модерниот дневен престој може да има повеќе различни функции. Во зависност од дизајнот и димензиите на просторот, доколку ентериерот е со поголема површина, тогаш веројатно дневниот престој ќе биде место за седење, читање, опуштање или дружење со гостите. Доколку, пак, просторот е со помала квадратура, тогаш тој претставува средишна точка во домот, каде се случуваат многу повеќе дејства во текот на денот и навечер, од гледање телевизија и игри, па се’ до опуштање и дружење со семејството и пријателите. Без оглед на намената, секој добро уреден дневен престој треба да има удобна гарнитура, фотелја и централно место, како камин или катче за забава, па можеби и обете истовремено. Во продолжение ви претставуваме дваесет и пет различно дизајнирани дневни катчиња во современ стил. Погледнете ги фотографиите и одберете ја омилената инспирација за вашиот дом.

0001

0002

0003

0004

0005

0006

0007

0008

0009

0010

0011

0012

0013

0014

0015

0016

0017

0018

0019

0020

0021

0022

0023

0024

0025

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМини поткровје од 20м2
Следна објаваPapilio венчаници за 2015та
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ