video

Појадок низ светот

Што јаде светот за појадок? Одговорот на ова прашање многу убаво го сервираше BuzzFeed, во двеминутно гурманско доживување кое ќе ви ги разбуди и...
video

Магичен чоколаден десерт

Joaquim Sousa, талентиран готвач од Португалија, неодамна стекна голема популарност на интернет со неговиот чоколаден десерт. На прв поглед, десертот изгледа како и секој...
video

Доказ дека сме сродни души

Покрај неопходноста, а не луксузот што ни го нуди интернетот на дневна база - често го користиме за истражување на идеи и пронаоѓање инспирација....
video

Брзи и лесни фризури

Секоја жена сака да се дотерува. Но, сите си имаме утра кога сме ненаспани, а кога ќе помислиме па колку време и енергија ни...

Три французинки со идеален акустичен микс за ова лето

Комбинацијата два извондредни вокали и едно виолончело со три преубави Французинки носи рецепт за совршено музичко трио. Lucie, Elisa и Juliette ( или L. E....
video

Цел животен век на една жена

Слој по слој, детал по детал, од раѓање до последниот здив во староста... Stonehouse e уметникот кој успева да раскаже цел животен век на...
video

Како да украдете коцка чоколадо, а никој да не примети?!

Mariano Tomatis во ова многу интересено видео покажа како да се создаде повеќе чоколадо после одземање на дел од него. Би било одлично доколку...
video

Форд ги носи момците на прв состанок со една убава тајна...

За жал, момци - вашиот згоден состанок, всушност, само се обидува да ни продаде автомобил. :) Го сакаме сега Форд повеќе, нели? https://www.youtube.com/watch?v=3Nyr1Ao7iZA
video

Како правилно да нанесете ајлајнер?

Скоро секоја жена би се сложила дека најпроблематичен дел од шминкањето е нанесување ајлајнер. Ретко успеваме да ги нашминкаме двете очи идентично, а само...
video

1000 шолји – една животна приказна

Малкумина не го сакаат кафето. Без разлика за какво кафе станува збор, кафето за повеќето од нас е означување дека денот може да започне....
video

А Вие што би промениле на Вашето тело?

Доколку би ни поставиле прашање од типот, „Што би промениле на Вашето тело?“, нашите одговори би биле различни. Секој знае да си го пронајде својот физички...
video

Не постои „не може“ | #IWILLWHATIWANT

Колку пати во животот сте се соочиле со сопственото „не можам“? А колку пати со општествените бариери кои погласно од се` друго, отворено Ви...
video

Што прави Париз да изгледа како Париз?

Доколку барем еднаш сте го посетиле Париз сте имале можност да ја доживеете неговата уникатност, да уживате во архитектурата, културата и духот на градот...
video

Прекрасна изведба на Wake Me Up | 2CELLOS

Се сеќавате на шармантните хрватски момци кои се веле - мајстори на виолончело? Лука Шулиќ и Стјепан Хаузер или поточно 2CELLOS повторно не воодушевуваат. Овојпат...
video

Љубовен танц во Градот на љубовта

Прекрасно видео под наслов „Висок лет“ е резултат на соработката меѓу францускиот режисер Louis de Caunes и кореографот Benjamin Millepied. Главна улога во видеото...
video

Париз, те љубам

Го нарекуваат градот на светлината, љубовта и модата, и веројатно не постои светски патник на чија туристичка мапа би изостанал Париз како една од...