Секоја жена сака да се дотерува. Но, сите си имаме утра кога сме ненаспани, а кога ќе помислиме па колку време и енергија ни треба за да се облечеме, нашминкаме, па да направиме фризура, не ни се станува од кревет. И за вакви случаи има решение. Со помош на ова видео ќе научите неколку брзи фризури кои се прават за помалку од 5 минути. Едноставни за правење, а сепак ќе изгледате средено и елегантно.

naslovna

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗвукот на Њујорк
Следна објаваХороскопските знаци низ очите на Салвадор Дали
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ