Кога станува Њујорк во прашање, инспирацијата нема крај. Автентичноста на самиот град ја носи уметноста, како и креативноста на едно повисоко ниво. 

Музичкиот албум „Line In-Between“ е направен исклучиво од звукот на Њујорк. Манипулираните звуци на сообраќајниот метеж, звукот на фотоапаратите, замавнувањето на крилјата од гулабите се доволни за да се направи еден несекојдневен музички албум.

Проект од Wes Batts, Kayla Colaizzi и Mike Laura кои се погрижија и за прекрасните слики кои си играат со симетријата на архитектурата на градот.

Како сето тоа се одвиваше можете да го погледнете краткото видео погоре, додека подолу се имињата на композициите кои можат да се најдат во албумот:

– Marcy Playground.
– 5 Points.
– Broadway.
– Transmitter Park.
– Chinatown.
– Grand Central Station.
– Subway.
– Wall Street.
– High Line.
– Central Park.

.1

2

3

4

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЖивотот е… | Мајка Тереза
Следна објаваБрзи и лесни фризури
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР