.1.

Животот е можност, имајте корист од него.

Животот е убавина, восхитувајте ѝ се.

Животот е сон, разберете го.

Животот е предизвик, исполнете го.

Животот е должност, извршете ја.

Животот е ветување, обидете се да го реализирате.

Животот е тага, која се надминува.

Животот е песна, пејте ја.

Животот е борба, прифатете ја.

Животот е трагедија, на која треба да се спротивставите.

Животот е авантура, осмелете се.

Животот е блаженство, кое треба да се вкуси.

Животот е скап, грижете се за него.

Животот е богатство, чувајте го.

Животот е љубов, уживајте во неа.

Животот е мистерија, запомнете го тоа.

Животот е среќа, создадете ја.

Животот е премногу скапоцен за да го уништите.

Животот е живот, борете се за него!

~ Мајка Тереза

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕсен низ светот
Следна објаваЗвукот на Њујорк
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР