Mariano Tomatis во ова многу интересено видео покажа како да се создаде повеќе чоколадо после одземање на дел од него. Би било одлично доколку овој трик да можеше да се применува и за правење пари, но сепак тоа е невозможно да се случи. Како и да е, да видиме како со помош на математички формули може од ништо да се создаде нешто. Ако не разбирате како ова е можно, а ние мора да признаеме дека не разбираме,  на овој линк постои објаснување за овој феномен.

Верувам дека денес за прв пат ќе се обидете на овој трик со чоколадо!

Школско објаснување…

blogger-image--954707722

Може и на јапонски …

BGcBi2yCIAA5rjQ

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНедостаток од читање | Daryl Fitzgerald
Следна објаваЕнергични жени | May Sum
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР