video

Што прави Париз да изгледа како Париз?

Доколку барем еднаш сте го посетиле Париз сте имале можност да ја доживеете неговата уникатност, да уживате во архитектурата, културата и духот на градот...
video

Прекрасна изведба на Wake Me Up | 2CELLOS

Се сеќавате на шармантните хрватски момци кои се веле - мајстори на виолончело? Лука Шулиќ и Стјепан Хаузер или поточно 2CELLOS повторно не воодушевуваат. Овојпат...
video

Љубовен танц во Градот на љубовта

Прекрасно видео под наслов „Висок лет“ е резултат на соработката меѓу францускиот режисер Louis de Caunes и кореографот Benjamin Millepied. Главна улога во видеото...
video

Париз, те љубам

Го нарекуваат градот на светлината, љубовта и модата, и веројатно не постои светски патник на чија туристичка мапа би изостанал Париз како една од...

IKEA: Прекрасно секојдневие

Повеќето луѓе го сметаат складирањето за досадна активност, но не и познатиот шведски бренд IKEA, од каде пристигнува нова реклама посветена на радоста која...
video

Добредојдовте во Доха

Краткото видео насловено “Welcome to Doha” нè носи на спектакуларно патување низ главниот град на Катар, Доха, лоциран на Арапскиот Полуостров. Пустинските терени, гостопримливото...
video

Звукот на дождот | Yugo Nakamura

Артистот за звук Yugo Nakamura во една минута ги комбинира звуците на капки што паѓаат на различни површини: стакло, дрво, лист и полжав. Почнува...
video

5 трикови за завиткување подароци

Ако и вие се вбројувате меѓу оние на кои завиткувањето на подароците им е подеднакво важно колку и подарокот што го подарувате, мора да...
video

Како да нацрташ 3D Red Bull лименка

https://www.youtube.com/watch?v=PZGEjDjQCVw Комбинирана техника. Материјалите кои се користат: Pastell хартија: светло сива боја. H graphit молив (Derwent) Watercolour. Маркери: Letraset PROMARKER Црна и бела јаглен молив. Бела гел пенкало. Греј Stabilo маркер 0,4. Црното Фабер...
video

Прошетка низ Порто

Кратко видео кое за миг ќе ве одведе во еден од најромантичните градови во светот. Порто е втор по големина град во преубавата Португалија. Романтичното...

Празничната колекција на Victoria’s Secret

Заводлива, романтична и секси кампања за празничната колекција на Victoria's Secret. Моделите Behati Prinsloo, Karlie Kloss, Lily Aldridge и Stella Maxwell како заштитни лица...
video

Секој има своја приказна

Постојано се среќаваме со непознати луѓе; на улица, во продавница, на кафе... Не познавајќи ги се разминуваме и понекогаш сите сме во ситуација да...