Што јаде светот за појадок? Одговорот на ова прашање многу убаво го сервираше BuzzFeed, во двеминутно гурманско доживување кое ќе ви ги разбуди и апетитот и инспирацијата за вкусен појадок. За појадокот велат дека е најважниот оброк во денот, а како изгледа еден типичен појадок на луѓето ширум светот, дознајте од видео прошетката до утринските трпези во неколку различни земји. Која е вашиот омилен избор за денес?

2

3

4

5

6

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУметност со спреј | Ben Rabine
Следна објаваКантри куќа со ретро детали
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР