Joaquim Sousa, талентиран готвач од Португалија, неодамна стекна голема популарност на интернет со неговиот чоколаден десерт. На прв поглед, десертот изгледа како и секој друг десерт, но кога готвачот врз него ќе истури топол крем, чоколадото се отвора во форма на цвет. Погледнете го овој интересен трик во видеото погоре.

naslovna

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКолачиња за појадок – Дороти Кумсон
Следна објаваЕколошки апартмански комплекс во Торино
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ