Скоро секоја жена би се сложила дека најпроблематичен дел од шминкањето е нанесување ајлајнер. Ретко успеваме да ги нашминкаме двете очи идентично, а само дел од секунда е потребно за да ја „утнеме” линијата, па потоа треба сè од почеток. Сепак, ајлајнерот ги нагласува очите и дава поубав изглед на лицето. Затоа, погледнете го следното видео и научете како правилно и едноставно да нанесувате ајлајнер, и тоа за секаков облик на очи.

1

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодниот вкус на парижанките
Следна објаваАРТ ОГРАДА – Изложба на отворено во Карпош
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР