video

Фантастичниот Рио де Жанеиро

Сè што ќе се каже со зборови е малку за да се опише енергијата на овој град. Бескрајно долгата Copacabana, водопадите Iguazù, споменикот Corcovado...

Бесплатна терапија против стрес

Американската компанија за песок за мачки Purina Tidy Cats на жителите на Лос Анџелес им овозможи бесплатна „терапија“ против стрес. Малите мачиња во комбинација...
video

Прекрасната Португалија

Португалија. Земја со брзо темпо на живот, прекрасни модерни пејсажи и пријатна клима. Kirill Neiezhmakov e авторот на ова т.н. timelapse видео, кое на одличен...
video

Да патуваш значи…

Да патуваш значи да откриваш нови светови насекаде околу тебе, да запознаваш култури и традиции различни од оние во родната земја, да добиеш многу...
video

Париз низ објективот на една камера

Доживејте ја сета магија на градот на љубовта преку објективот на легендарната камера Pentax 67. Талентираниот французин Maison Carnot е автор на видеото наречено...
video

Моќта на умот | Brain Divided

Една несекојдневна и интересна приказна за комплицирано функционирање на човечкиот мозок: се наоѓате пред прагот на Вашиот прв состанок. Како реагира Вашиот ум согласно...
video

Направи сам | Футрола за мобилен

Точно е дека денес на дофат Ви се најразлични декоративни додатоци, привезоци, маски за најважните уреди кои секојдневно ги носите со Вас. Можеби нашиот...

Првиот трејлер за Малиот Принц

Најпознатиот детски наслов со најфилозофска содржина на светот доживува своја нова екранизација - „Малиот принц“ кој оваа година наполни 71 година сеуште си стои...
video

„За Елиза" отсвирена на 5 гитари

Креативноста и оригиналните идеи немаат граници кога станува збор за музиката. Талентираниот гитарист од Винипег со псевдоним samuraiguitarist одлучил да се обиде да ја...
video

Норвешка | Скандинавска авантура

Уште едно time-lapse видео, овојпат за прекрасната скандинавска земја Норвешка. Земја на фјордови, планини и езера. Земја во која живеат едни од најсреќните луѓе...
video

Убавината на храната

Ако и вие се вбројувате во групата на гурмани и сакате да подготвувате и да јадете вкусни оброци, мора да го погледнете ова видео....

ВИДЕО: Калиопи – ,,Мојот дом’’

,,Само затвори очи и силно гушни ме, не предавај се, оваа љубов е твој дом.’’ Македонската поп-дива Калиопи премиерно ја претстави својата нова песна на...