Нова колекција на накит Nature Triomphante High Jewelry на Boucheron!

  Убавината е во очите на набљудувачот, но сепак, ние мора да сфатиме дека ништо не трае вечно. Француската куќа за накит Boucheron создаде извонредна колекција...

Gucci – Футуристички размислувања, културни референци и глобални акценти!

Креативниот директор на Gucci, Alessandro Michele, повторно не воодушеви со футуристички размислувања, културните референци и глобалните акценти. Погледнете го видеото од најновата колекција ... https://youtu.be/vyxeyB99icY

Модна кампања на Louis Vuitton за есен/зима 2018!

Новата кампања на францускиот бренд Louis Vuitton вклучува голем број на манeнки кои ги носат шик креациите на Николас Гескиер. Акцентот е на шик здолништа...

Тајниот јазик на женската лепеза!

Женската лепеза или "ладало" уште во дамнешните времиња не преставувала само декорација или украс во рацете на дамите. Таа била истовремено моден детал и елемент...

Luxe Milkshake од 100 долари!

Најскап милкшејк на светот! Еден ресторан во Њујорк, го служи најскапиот милкшејк на светот кој содржи ванила од два острови, сладолед од Англија и специјално...

Грамофон од чоколадо!

Целиот свет овие денови ги гледа фотографиите од овој стар грамофон, кој сите љубители на винил плочите сигурно би сакале да го поседуваат во...

Најмодерна фризура за лето 2018 – “Pipe Braids”!

Погледнете ги новите стилски плетенки! Модерени плетенки ... На интернетот доминираат плетенките "Pipe Braids", кои ги промовираше данскиот стилист Ничи Велш. Како да ги направите? Погледнете...

Bottega Veneta: Нова кампања “Reflections” за есен 2018!

Италијанскиот бренд Bottega Veneta во новата кампања за есен 2018 година "Transmission", ни го претстави седмото поглавје од серијата "Reflections". Ѕвезда на кампањата и понатаму...

Public Hotel е нов угостителски објект во Њујорк!

Public Hotel е нов угостителски објект на швајцарското архитектонско студио Herzog & de Meuron, сместен во Њујорк на 215 Chrystie Street ... Архитектите одлучиле да во...

Нова кампања “Reimagination” на Prada!

Италијанскиот моден бренд Прада преку фотографиите за кампањата пролет / лето 2018, ни дава делумен вовед во оригиналните и автентични фустани. На крајот на краиштата,...

Евровизија 2018 – победа на Израел со Netta Barzilai !

Тукушто заврши 63. избор за најубава песна на Европа! Израелската евровизиска песна „Toy“ во изведба на 25-годишната пејачка Нета Барзилаи е победник на  Евровизија 2018! Ова е четврта победа на Израел,...

Dua Lipa во новата кампања на Patrizia Pepe!

Пејачката Dua Lipa повторно се најде во улога на амбасадорка на брендот Patrizia Pepe, за кампањата пролет/лето 2018 ... Италијанскиот бренд фотографиите за својата последна кампања...

Бела Хадид во кампањата “Take Pleasure Seriously”!

Супер-моделот Бела Хадид е насекаде околу нас ... Но, очигледно, Бела Хадид нема планови да го запре својот успех во догледно време. По кампањата на...

Дали сте за необичен спа третман?

Самата помисла на змија, кај многумина од нас предизвикува непријатност ... Ако можете да се справите со студената змија над вас, што ќе ви помогне...

Mayice Studio креираше скулпторска ламба!

Интересен облик на светилка! Мадридското Mayice Studio ја креираше оваа скулпторска ламба од едно парче заоблено стакло, како дел од студијата за проток на светлина преку...

Versace Tribute Collection – очила за сонце!

Колекција на очила за сонце од брендот Versace наречена Tribute Collection за пролет/лето 2018 година. Оваа колекција е креирана во чест на креаторот и легендата...