Технолошки најнапредна ревија на сезоната …

Модните недели завршија, но дизајнерите продолжуваат да ги презентираат своите нови колекции надвор од официјалниот распоред, со што привлекуваат поголемо внимание.

Видео форматот, кој ги замени вообичаените офлајн ревии на брендовите, сè повеќе станува неопходна мерка во ерата на пандемијата. Сепак, за многумина од нив е можност да ја претстават својата колекција на креативен и нестандарден начин.

Во седумминутното видео објавено на официјалната веб-страница на брендот, се случуваат навистина волшебни работи: покрај акробатските техники што ги покажа Бела, моделите одат наназад, како во филмот „Аргумент“ и се движат како роботи. Ирина Шајк го запознава својот двојник, додека Хантер Шефер успева да излезе сува од водата.

Што се однесува до самата колекција, таа го величи женското тело и ги нагласува неговите главни предности. Длабоки кроеви, проsирни ткаенини покриени со светки и драперии ги оцртуваат облините на моделите.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФустаните на преклоп никогаш не излегуваат од мода!
Следна објаваИнспирација: Црвен фустан – најубави летни дизајни и нијанси
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ