Модните писти нè инспирираат да вклучиме фустан во огнено црвена нијанса во нашата летна гардероба …

Како што се приближуваме кон срцето на летото, враќање во нормала, со зголемен апетит за бесконечни прошетки, коктели со пријатели и вечерни излегувања, во нас се буди желба за смели стајлинзи и облека која ќе ги привлече сите погледи.

Од геометриски дизајни и весели отпечатоци, до живи неодоливи нијанси кои можат да го разубават целиот наш изглед со својата динамика, избираме парчиња што ќе се истакнат, давајќи ни го гламурот кој толку многу ни недостасуваше цела мината година.

Комбинирајте црвен фустан со елегантни потпетици или рамни сандали за утрински излегувања, а при избор на модни додатоци обложете се на нијансите кои му одговараат, како што се црна, златна или розова.

Погледнете ги инспиративните предлози во галеријата со фотографии.

НЕМА КОМЕНТАРИ