Барате совршен фустан што можете да го носите цела година?

Поздравете го фустанот на преклоп: мини, миди или макси, елегантен и удобен, овој фустан е совршена основа на гардеробата што се носи од ден во ноќ, без разлика дали е есен, зима, пролет или лето.

Во комбинација со чизми, блејзер и ролка, тој е идеален избор за време на студените денови и вечери, а воедно е лесен, проsирен фустан во пролет и лето, во комбинација со патики, сандали, еспадрили и папучи.

Diane Von Furstenberg првично го создаде фустанот на преклоп во 1974 година, а со својот ласкав крој кој им одговара на сите жени, тој брзо стана безвременско и класично парче кое го носат познати личности како Amal Clooney, Madonna, Michelle Obama …

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваLouis Vuitton: Најоптимистичка Cruise колекција!
Следна објаваГимнастички трикови и визуелни ефекти на модната ревија на новата колекција Mugler лето’21(видео)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ