CHANEL – колекција за панк принцези кои ја сакаат високата...

  Твид костуми, фустани и многу повеќе, инспирирани од поетот, уметник и филмаџија Жан Кокто ... Откако ја претстави својата колекција есен / зима 2021. на...

♫ Уживајте во амбиенталните звуци на Ло-Фи 🎧

     🎧Музика со 'мала вредност' (музика од ло-фи) е производен жанр различен од другите. Тоа е звук на несовршени елементи. Имате чувство како постојано...

Околу целиот свет: Колекција на Баленсијага есен 2021 година!

  Дизајнерот кој често го менува модниот систем во согласност со неговите најнови идеи, Демна Гвасалија, повторно делува решително и радикално. „Кога започнав да работам на...

Фаберже претстави јајце инспирирано од иконичната серијата „Игра на тронови“!

Златарите на познатата куќа Фабержe покажаа ексклузивен експонат - подарок вреден 2,2 милиони долари, специјално наменет за љубителите на иконичната серија „Игра на тронови“,...

Ода на слободата во новата колекција на Stella McCartney!

  Мечтаеме за постпандемиска облека ... Здружувајќи се со јапонскиот уметник Јошито Нара за сезоната пролет / лето 2021 година, Стела Мекартни штотуку ја претстави својата...

Сензуалната Ријана во нова кампања Savage x Fenty!

  Поздравувајќи ја новата сезона, Ријана блесна во новата кампања Savage x Fenty за пролет 2021 година ... Познатиот бренд за долна облека сега го...

Скопје Сити Мол во акција за сите дами!

Кога последен пат сте добиле комплимент? Само неколку убави зборови знаат да го разубават денот и да нѐ исполнат со позитивна енергија и да...

Прва колекција на Gabrielа Hearst за Chloe!

Првата колекција на францускиот бренд, создадена под водство на новата креативна директорка ... Во декември 2020 година, Chloe ја назначи Gabrielа Hearst за своја...

Барокно сликарство: Рекламна кампања за Диор за пролет / лето 2021...

Диор се враќа на дијалогот со класичната уметност преку својата рекламна кампања за пролет / лето 2021 година, која се враќа во барокните композиции...

Jimmy Choo x Marine Serre со нова футуристичка колекција!

Футуристичкиот и експерименталниот стил на француската дизајнерка дебитира на чевли со високи потпетици, чизми и патики… По партнерството со брендовите како R-PUR и AWGE,...

Уметност: Нова визија на убавина – Christofle x Junichi Hakose MOOD!

Креациите на расположението (Christofle x Junichi Hakose Mood) претставуваат избор од седум рачно изработени, современи парчиња, засновани врз традиционални јапонски дизајни ... Во настојувањето постојано...

Нов Зеланд не сака инфлуенсери на своето острово!

Нов Зеланд, дестинација со неверојатна убавина и природа, сака нејзините посетители да уживаат во сè што може да понудат, без влијание на ифлуенсерите ... Најновата...