Првата колекција на францускиот бренд, создадена под водство на новата креативна директорка …

Во декември 2020 година, Chloe ја назначи Gabrielа Hearst за своја нова креативена директорка. 

Колекцијата есен-зима 2021 има многу геометриски отпечатоци изработени од разнобојна кожа. Покрај тоа, дизајнерката користела пачворк техниката, претворајќи покривки во долги палта.

Капутите од овчја кожа, претставени на ревијата, може да се претворат од долги во кратки, а торбите имаат снежно-бели волнени ресни. Колекцијата не помина без вечерни фустани, како и долги кожни кафтани.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБоите се тука за да ве освојат – пролетна свежина!
Следна објаваОмилената торта на кралицата Викторија која се служи во Бакингемската палата
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ