Легендарните чанти, чевли и други детали добија летни, песочни освежувања …

Откако ја покажа својата најнова колекција во Шангај, Марија Грација Кјури ја лансираше линијата, која е посветена на сезоната Диор лето 2021 година. Наречена Диор Голд, новата колекција ни нуди освежени верзии на обожуваните парчиња со потпис на познатата марка, вклучувајќи чанти, облека и многу повеќе.

Во новата колекција, особено се издвојуваат Диор торбите, кои добија златни детали, кои играат улога на акценти. Покрај тоа, секоја силуета е освежува со извезени метални нити, во мешавина од розови, кафени, сини и други тонови.

Освен додатоците, папучите и сандалите ги добија истите детали, а самата колекција е комплетирана со избор на фустани и здолништа кои ја следат истата тема, совршени за топлите летни денови.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУлтра богато семејство бара некого кој ќе се грижи за нивните вили!
Следна објаваПрвата колекција на Mango Homeware нè воодушеви!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ