Cate Blanchett во новата Giorgio Armani кампања – Si Passione!

Брендот Giorgio Armani ја ангажираше Cate Blanchett за новата кампања на својот  Si Passione парфем ... Фотографирана пред црвена позадина, оваа актерка носи црвен костим...

Emma Stone е новото заштитно лице на Louis Vuitton!

Откако официјално стана амбасадорка на брендот Louis Vuitton, сите со нетрпение ги очекувавме првите фотографии од кампањата со Emmа Stone, најплатената во свет, млада...

Десерт на денот: Ружички од јаболка и лиснато тесто!

Ружички од јаболко и тесто! Потребни состојки: две јаболка половина лимон една лажица брашно едно пакување лиснато тесто три лажици џем од кајсии цимет шеќер во прав https://youtu.be/5rGrwvEjZIQ  

Новости: Истражете ја месечината со свои раце!

Истражете ја месечината со свои раце! Иако е малку веројатно дека некогаш ќе шетате по Месечината, но треба да знаете дека можете да ја истражите...

Македонската поп-дива Каролина Гочева воодушеви со новиот албум!

"Бели везени дни, свилен конец, усни ко-рубини послани врз бели дланки ко снег ... Во Македонската опера и балет, вчера вечер се одржа првиот од...

Sирнете во една од најлуксузите вили на светот!

Луксузните вили во Al Barari дел од Дубаи, веројатно се едни од најспектакуларните резиденции во светот - една од нив сега е достапна за...

TK Base | Едукативен македонски YouTube профил

https://www.youtube.com/watch?v=M5AbumtXJkQ Повеќе од задоволство ни е да Ви претставиме еден уникатен македонски YouTube профил, наречен TK Base, кој прави едукативни видеа за секојдневните работи кои...

Најновиот спот од Sia ја буди магијата на Божиќ

https://www.youtube.com/watch?v=V3EYjVPRClU Баш кога започнавме да се прашуваме кога ќе се објави музичко видео од некоја од нумерите на најновиот божиќен албум на Sia, излезе спотот на...

Љубовна приказна на двата бренда Harrods и Dolce & Gabbana!

Во периодот од 2 ноември до 28 декември, престижната стоковна куќа Harrods  во Лондон, ќе се трансформира во празничниот дух на Италија. Dolce & Gabbana...

Уникатана кутија за Dom Perignon!

Јапонскиот уметник и дизајнер Токјуин Јошиока соработуваше со познатиот бренд Dom Perignon за да создаде две шишиња со ограничено издание ... Јошиока е познат по...

Документарен филм за животот на Lady Gagа!

Lady Gaga минатата година го објави албумот Joanne, кој ја воодушеви публиката. Албумот е сосема различен од Lady Gagа, на која сме навикнати, всушност, единствената врска е...

Најлуксузна подводна ложа!

Туркањето во тесна подморница или нуркањето, повеќе не се единствениот начин да се доживее морскиот живот во својата вистинска форма и убавина. Ponant Americas,...

Нова верзија на серијата Династија!

Првиот трејлер на новата верзија на култната серија Династија. Римејкот на ултра-популарната серiја од 80-тите, доби модерен и современ пресврт, а ние ви ги претставуваме...

”Ni Tú Ni Yo”новиот хит на Jennifer Lopez!

Jennifer Lopez одлучи да ги искористи сите предности на љубовта која владее за песните на шпански јазик, така да за ова лето подготви прекрасни песни...

IKEA рецепти | Готвењето не било никогаш полесно

Едноставно и со вкус. Готвиме со IKEA! https://www.youtube.com/watch?v=KyOI7FI6DJ4 Кога станува збор за шведскиот бренд, убавината во живеењето е едноставноста. Иако IKEA не го следи потполно ова правило...

Пијанист го изненади жирито со своето шоу на “Britain’s got talent”

Николас Брајант е 33-годишен Британец кој работи како менаџер за клиенти во финансиска установа, но исто така е и пијанист. Неговиот настап на шоуто...