Dolce&Gabbana – колкекција на очила есен/зима 2018/19!

  Очила за сонце или диоптриски очила се аксесоари кои веднаш можат да ја кренат  секоја модна комбинација на некое ново стилско ниво. Никој тоа не...

Van Cleef & Arpels Alhambra – слави 50 години!

За својот јубилеј, пет децении успешна работа, Van Cleef & Arpels го слави  легендарниот приврзок за среќа во сина боја. Убавината е минлива. Можеби не, ако...

Погледнете го новиот спот Venom на Eminem!

"Камиказе" е јубилејниот десетти албум на американскиот рапер Еминем, кој официјално беше објавен на 31 август оваа година. На него се наоѓаат 13 песни, од...

Модна кампања “The Balmain Beat”!

  Со првиот бран на рекламната кампања на модната куќа "Balmain", во која глуми актерката Мила Јововиќ, францускиот бренд претстави нов бран наречен “The Balmain...

Zaha Hadid Architects дизајнираат супер модерна концертна сала во Русија!

Zaha Hadid Architects победија на конкурсот и ја добија можноста да ја дизајнираат Sverdlovsk концертна сала на Филхармонијата во Екатеринбург во Русија ... Дизајниран како нов...

3D печататар ќе им помогне на луѓето сами да ги градат...

Последните инсталации на проектот x MINI Living ги истражува можностите за изградба на повеќекатни згради со користење на 3D печатари и техники за кои...

Mercedes-Benz претстави целосно електричен SUV автомобил!

Mercedes-Benz претстави целосно електричен SUV автомобил, чие производство планира да го започне следната година во Германија. Луксузниот германски автомобилски бренд, кој работи во составот на...

  Tommy Hilfiger ја претстави новата колекција есен / зима 2018 година!

  Tommy Hilfiger го претстави едиторијалот за модната колекција есен / зима 2018 година. Модниот бренд Tommy Hilfiger во новата колекција ги слави американските икони, давајќи им младешки...

Божествено искуство во Лондон!

Грчкиот бог Дионис послужил како инспирација за новото возбудливо гастрономско искуство наречено Divine Proportions (Божествена пропорција) во WONDERLAND BAR, THE VAULTS, WATERLOO. Дионис е бог на...

Stella McCartney рекламна кампања за колекцијата есен / зима 2018 година!

Британската дизајнерка Stella McCartney низ фотографиите не носи во Шкотска по повод новата рекламна кампања за колекцијата есен / зима 2018 година. Живописните подрачја се...

Мила Јовович во новата кампања на Кензо есен/зима 2018!

Новата ѕвезда на рекламната кампања Кензо есен/зима 2018 година и краткиот филм што беше снимен за оваа пригода е со познатата актерка Мила Јововиќ. Покрај...

Dior Rouge Dior Ultra Rouge -“Црвен бакнеж, кој никогаш нема да...

Натали Портман е заштитно лице на Dior во делот за козметика и парфимерија од 2010 година. Сега имаме можност да ја видиме прекрасната актерка во новата заводлива...

Volante Vision – луксузни авион на брендот Aston Martin!

Британскиот бренд Aston Martin неодамна го освои светот со својот најнов проект за иновативни и луксузни авиони со можност за вертикално полетување ... Новиот луксузен...

Плимата и осеката на Le Mont Saint-Michel!

  Мон Сен Мишел (француски: Le Mont Saint-Michel; буквално: Планина Сен Мишел) — остров и општина во Долна Нормандија, Франција. Се наоѓа на околу еден километар од северозападниот брег на земјата, на...

Нова кампања на MICHAEL KORS за есен/зима 2018!

Францускиот модел Baptiste Radufe повторно е заштитно лице на новата кампања на Michael Kors за есен / зима 2018 година. Новата кампања е снимена во...

Нов сингл и спот на Nicki Minaj!

Неколку дена по објавувањето на четвртиот студиски албум Queen, Nicki Minaj го претстави новиот спот за синглот Ganja Burn, откривајќи нешто поинакво  жанровско освежување...