Просторите на славниот пар изразуваат силно чувство на луксуз …

Адам Левин и Бехати Принслу создадоа „топол“ дом, каде гламурот и луксузот играат главна улога. Ова е еден од најпознатите парови на модерната ера, додека во последно време нивниот дом е на секој странски портал.

Станува збор за двокатна резиденција чија архитектура се базира на современ дизајн, со безвременски елементи и силни минималистички референци. Првата карактеристика што го привлекува нашето внимание е прекрасниот екстериер на куќата – полн со елементи на природата, но и луксузни детали кои создаваат основа за убав живот во текот на летните месеци.

Анализирајќи го ентериерот, гледаме дека следи импресивна филозофија на дизајнот. Шарени простори, гламурозни детали кои го зголемуваат луксузното чувство „тајни“ простории кои се редат една по друга и ни даваат чувство дека куќата е навистина огромна, функционални линии во мебелот и современи уметнички дела кои уникатно ги украсуваат sидовите и површините , се само дел од елементите што предизвикуваат восхит.

Покрај дневната соба и ултра-стилската кујна, има многу дополнителни соби, како што се игротека, бар, теретана и соблекувална. Што се однесува до спалната соба на двојката, луксузот е прикажан на романтичен начин, но повторно, минимализмот и земјените бои се главните јунаци. Кога станува збор за боите, изборот се однесува на палета од класични нијанси, како црна, сива и светло – кафеана. Оригиналната идеја била да се обезбеди хармонија во секоја просторија, но и во надворешната средина, а тие тонови се сметаат за најидеални.

Заедно со сите други елементи, големиот базен се појавува во главниот двор, опкружен со релаксирачки лежалки. Трпезариите, малите и големите салони на отворено, исто така, припаѓаат на надворешната средина и стануваат врвни летни места за незаборавни ноќи со скара.

Екстериерот дава чувство како да потекнува од бајка, со богата вегетација, која се претвора во апсолутно место за наоѓање мир. На крајот на краиштата, самиот пар рече дека ја сака природата и дека е навикнат да ужива во неа, полнејќи ги батериите.

Се изгледа толку мирно и спокојно – опкружување кое функционира како врвен извор на инспирација за секој љубител на дизајнот.

Погледнете повеќе фотографии од куќата во галеријата!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНекогашниот дом на Френк Синатра се продава по цена од 21,5 милиони долари
Следна објаваФустани кои никогаш не излегуваат од мода и како се носат оваа есен!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ