Парчиња облека кои мора да ги имаме без оглед на сезоната …
Силниот пресврт на модата кон безвременост и практичност не доведе до процес на редефинирање на парчињата кои постојат во нашата гардероба.
Постојано се обидуваме да најдеме клучни предмети кои можат да се комбинираат на многу начини и да се вклопат во многу ситуации, од утро до вечер. Покрај тоа, познатите модни дизајнери постојано се обидуваат да ни претстават модерни идеи со модели кои  можат да се носат со мали промени во секоја сезона.
Фустаните спаѓаат во оваа категорија без размислување. Тие ни помагаат да создадеме елегантни стајлинзи за само неколку минути, дури и во денови со многу ниски температури. Постојат фустани кои можеме да ги носиме во сите сезони и во зависност од додатоците или промените во стилот.
Во фото-галеријата ќе најдете 5 дизајни на фустани кои ќе ви бидат омилен избор во текот на целата година и навистина одговараат на сите вкусови и стилови!
 Фустан – кошулаФустаните слични на кошули се секогаш добро решение. Нивниот голем крој ќе ви помогне да ги следите правилата на уличниот стил. Тој е многу добар избор за вашето утринско појавување во канцеларија. Во овој случај, комбинирајте го со чизми до колена или високи потпетици.Црн фустан, ништо покласично од црн фустан. Има магична способност да се прилагодува на сите прилики од утро до вечер и да ви помогне да го добиете посакуваниот резултат. Нивниот дизајн и должина варираат во зависност од вашето расположение. Секако оваа сезона миди фустанот е задолжителен во плакарот. Факт е дека секоја жена која ја сака модата има барем еден во нејзина сопственост. Можете да носите миди црн фустан оваа есен со масивни чизми и мокасини.Фустан во смели бои

Како што сите разбравте, светлите бои не можат да изостанат во ниту една колекција, дури и кога сивите есенски денови се пред нас. Тие имаат значително влијание врз нашата психа, бидејќи можат да го „кренат“ нашето расположение и да донесат светлина дури и во најмрачните зимски денови. Во колекциите можете да најдете разновидни модели во смели бои. Наш предлог е да изберете неонски плетен фустан за есенската сезона.

Бел фустан

Бидејќи белата боја освои важно место во зимските колекции, белиот фустан се смета за неопходен. Sвездите на уличниот стил покажуваат посебна љубов кон ова парче и не двоумете се да го носите од наједноставните до најформалните прилики. За постојано следење на трендовите, се што ви треба е да изберете дизајн со детали што ќе направат разлика, како што се преголеми ракави или машни. За хармонија, комбинирајте го со додатоци во неутрални тонови, како беж или светло -кафеана.

 Тексас фустан
Тексасот ќе биде нашата омилена ткаенина без разлика колку години ќе поминат. Исто така, зазема важно место во светот на фустаните. Тој е совршен избор за „порелаксирани“ стајлинзи кои се погодни за излегување со пријателите или попладне во градот. Многу модни куќи вклучија тексас фустани во есенските колекции. Додадете појас на половината доколку сакате и комбинирајте го со патики или пар каубојски чизми за малку поелегантен изглед.
СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕксклузивно: Домот на Адам Левин и Бехати Принслу во Лос Ангелес (видео)
Следна објаваКејт Мос и Џенифер Лопез во рекламна кампања на Coach!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ