Џоан Смалс и Лили Олдриџ повторно позираат заедно во новата есенска кампања на Lauren Ralph Lauren.Фотографирани на отворено, девојките позираат во дизајни инспирирани од Вестерн естетика. Од јакни со реси до кардигани со дезени и мали црни фустани, есенската колекција на брендот се фокусира на секојдневен, но елегантен изглед.

Џоан и Лили исто така презентираат прекрасни кожни чизми, како и ремени во кампањата. Палетата на бои вклучува неутрални нијанси со црвени тонови. Покрај рекламните фотографии, девојките се појавуваат и во краткиот филм „Празник на сонувачот“. Заносна мелодија свири додека се лулаат, позираат со кучиња и уживаат во јаболките.
Инспирирана од безвременската убавина на традиционалната Вестерн облека, #LaurenRalphLauren ја претставува колекцијата за есен 2021 година. Наспроти позадината на неутралните нијанси, дезените од наследството, колекцијата претставува модерно патување југозападно до рамнините, чистото небо, црвените карпи и зелените пејзажи.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваGREEN POWER: зелената боја која ќе доминира во наредните месеци!
Следна објаваУбавата Eiza González е прва латино амбасадорка на брендот BULGARI
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ