Во Атина се одржа модна ревија на новата колекција Dior Cruise, создадена под раководство на Марија Грација Кјури.

Дизајнерката го избра стадионот Панатинаикос како место за ревијата, кој беше украсен со огнени факели – директните повици за Олимписките игри веќе се прочитаа во овој детал.

Потоа, на импровизираната модна писта се појавија модели во златни патики и лесни фустани кои потсетуваа на облеката од грчките божици, како и во тренерки со сложени дезени – што потврдува дека оваа сезона Марија Грација Кјури била инспирирана од Олимписките игри.

Таа исто така успеа да ги комбинира женственоста и силата, чија симбиоза ја карактеризира модерната жена. Погледнете ја колекцијата!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШто треба да јадете пред да консумирате алкохол?
Следна објаваЛакови за нокти кои ќе ја одбележат цела 2021 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ