Мала колиба со спектакуларен поглед

Со површината од само 30 метри квадратни, ретко кој би можел да поверува дека оваа минијатурна куќичка може да понуди комфор и пријатна атмосфера...

Дом во смирени бои

Спојот на неутрални и пастелни нијанси е секогаш добар избор за уредување на домот, давајќи му суптилна колоритност, елеганција и по малку блескав изглед на ентериерот. Со...

Пријатна планинска куќа

Да се восхитуваат на прекрасните глетки на околните пејзажи од сите прозорци на дневниот престој и да уживаат седејќи со шолја топол напиток на...

Прекрасна мала викендичка

Да заспиваат гледајќи ги ѕвездите, а да се будат гледајќи го снегот: тоа бил сонот на сопствениците на оваа неодоливо убава викендичка на планина....

Најинтересните кровови во светот

Високо горе, на покривите на некои од најубавите облакодери и куќи на денешницата, сместени се оази од кои се наѕира прекрасен поглед на градската...

Најголемиот базен на светот

Дали можеби би сакале да пливате во најголемиот базен на светот? За тоа ке биде потребно да отпатувате во Чиле, поточно во прекрасниот "Resort...

Куќа на изгрејсонцето

Постојат чудесни места на Земјината топка, за кои е тешко да поверувате дека вистински постојат. Меѓу нив со сигурност се вбројува и прекрасната вила...

Хотел за сонувачи | Aqua Luxury Suites

Добредојдовте во Санторини! Добредојдовте на рајскиот грчки остров на хедонистите, романтичарите и сонувачите. Aqua Luxury Suites е мал бутик-хотел со 5 ѕвездички, сместен на...

Првата монтажна викендичка

Во далечната 1967 година, многумина сметале дека овој проект е едноставно невозможен во тоа време. Сепак, за генијалниот данско-американски дизајнер Jens Risom било предизвик...

Најмагичните куќи во светот

Сте посакале ли некогаш да живеете во хобитска куќа? Да се препуштите на фантазијата во мала слатка куќичка како од сказна, или можеби сте...

Чудесна куќа во Прованса

Хармонијата на природата и стилски уредениот ентериер се спојот кој како ретко каде восхитува во овој идиличен дом. Ви претставуваме навистина чудесна куќа, сместена...

Среќен и колоритен дом

Постојат домови кои се толку ведро, шарено и позитивно уредени, што секој миг поминат во нив е причина за среќа, изнудувајќи насмевка и оптимизам...