0001

Постојат домови кои се толку ведро, шарено и позитивно уредени, што секој миг поминат во нив е причина за среќа, изнудувајќи насмевка и оптимизам кај станарите и гостите. Денес ве водиме зад портата на една токму таква куќа, со максимално возбудлив и разигран ентериер кој е преполн со весели тонови и впечатливи детали. Иако интензивните бои ја имаат главната улога во нејзиниот дизајн, сепак особено внимание е посветено на тоа се’ да биде на своето место, а амбиентот да делува стилски, пријатно, со вкус и мера. Во кујната е постигнат одличен контраст помеѓу белите кујнски елементи и темните плочки поставени како мозаик по ѕидот. Се’ е надополнето со ретро детали во портокалова и црвена боја, кои внесуваат динамика и кокетно го разигруваат просторот. Во трпезаријата, пак, вниманието го привлекуваат ретро сините столици, поставени крај малата тркалезна маса во бела боја, како и занимливо дезенираните завеси. Светлечките тела и материјалите користени кај парчињата мебел дополнително придонесуваат за убавиот изглед и совршено се вклопуваат во опкружувањето. Во продолжение, погледнете како изгледа во целост ова креативно царство на бои и ретро детали, и пронајдете ја омилената колоритна инспирација и за вашето станбено катче.

0002

0003

0004

0005

0006

0007

0008

0009

0010

0011

0012

0013

0014

0015

0016

0017

0018

0019

0020

0021

0022

0023

0024

0025

СПОДЕЛИ
Претходна објаваSinister Days – За сите љубители на хорор уметноста
Следна објаваКнижевни Halloween маски
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ