1

Сте посакале ли некогаш да живеете во хобитска куќа? Да се препуштите на фантазијата во мала слатка куќичка како од сказна, или можеби сте мечтаеле за некој чудесен дворец? Во продолжение, погледнете ги 17-те куќи кои навистина постојат во стварноста, но со својот магичен изглед неодоливо потсетуваат на бајковитите куќи какви можете да видите само во играните и цртаните филмови, или, пак, да прочитате за нив во книгите. Изгледаат како буквално да се оживеани од книжевните страници на браќата Грим. Уживајте!

2

4

3

55

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

СПОДЕЛИ
Претходна објаваVera Wang | венчаници 2015
Следна објаваX-man класици | Chad Miller
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ