Неодоливо идилична и бајковита, со традиционална градба и автентично уредување до најситниот детал, колибата Pollyanna е катче каде времето застанува, а фантазијата оживува. Сместена е меѓу зеленилата на англиското место Birlingham, а во внатрешноста дочекува со топол, пријатен и романтичен амбиент, кој е стилизиран спој на раскошот од детали и мноштво антиквитети. Архаичната градба облагородена е со мебел и драперии со рустикални мотиви, допири од дрво и цветни декорации поставено во секој агол од колибата. Целокупниот ентериер е уреден внимателно, луксузно и амбиентално, и е инспирација сам по себе. Во надворешноста пак, вниманието го одвлекува прекрасно украсениот двор – простран, со многу зеленило, расцутени цвеќиња и дрвца со овошки. Меѓу нив, на уживање канат интимните катчиња за одмор и релаксација, романтичната тераса и симпатичната мини куќичка наменета за најмалите. А кога ноќта ќе падне….

02

03

04

05

2416

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

20

22

21

1921

2018

2316

Untitled

1530

1155

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Ѕиден часовник од дрво
Следна објаваМашки тренд | Берлински гранџ
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ