,,Chateau Les Carrasses’’ е чудесно место на југот од Франција, кое може да се пофали дека го има најубавиот рецепт за доживување на магијата на овој идиличен крај – архаичен замок од 19-тиот век, древна винарија и беспрекорен амбиент во кој до детал се негува духот на минатото….И повеќе од доволно е за волшебно искуство и автентично уживање во секој миг од сказната наречена jужна Франција, која никогаш не престанува да ги изненадува своите гости. Сместен е во регионот препознатлив како најголем светски производител на вино, во мирна атмосфера и опкружување од фасцинантни пејзажи. Луксузното сместување вклучува 28 апартмани и вили, повеќето со прекрасни панорамски глетки, приватни градини и базен, и сите во манир на оригиналните градби од 19-тиот век. Уредени се во елегантен француски стил, а понудата ја збогатуваат многубројните капацитети, бесконечниот базен, областа за скара, конзерваториум, овоштарник и полето со маслинови дрвца. Бистрото и барот мамат со вкусот на медитeранската кујна, како и најдобрите регионални вина и класични коктели, во кои може да ужива покрај базенот, во салонот, собите за дегустација, или на некоја од многуте тераси. Рај за душата….

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПораки за секого!
Следна објаваПодземен свет | Steve Duncan
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР