Омилената дизајнерка на сите њујоршки „принцези“ и холивудски диви, Vera Wang,  ја презентираше новата колекција венчаници. Минималистички кроеви со раскошна чипка и тул, за сите идни невести кои сакаат да изгледаат како да се од насловната страна на светските модни магазини. Помалку е повеќе.

vera (21 of 20)

vera (22 of 20)

vera (20 of 20)

vera (19 of 20)

vera (18 of 20)

vera (17 of 20)

vera (15 of 20)

vera (14 of 20)

 

vera (12 of 20)

vera (11 of 20)

vera (10 of 20)

vera (8 of 20)

vera (7 of 20)

vera (5 of 20)

vera (4 of 20)

vera (3 of 20)

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВелигден во скандинавски стил
Следна објаваНајмагичните куќи во светот
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ