Мала еколошка куќичка

Soleta zeroEnergy е самоодржлива куќа за чиј дизајн е заслужен тимот на романската фондација FIST (Foundation for Inventics and Sustainable Technologies). Куќата може да...

Идилична куќа од соништата

Ви претставуваме вистинска куќа од соништата, која комплетно ги исполнува желбите на нејзините сопственици. Нивната желба била постојано да се во допир со природата,...

Летна оаза на Халкидики

Ако во реалниот живот нештата се искусуваат само со петте сетила, тогаш во соништата тие се стотици, бидејќи слободата не познава никакви ограничувања. Под...

Лежерна куќа за одмор

Престојот во оваа прекрасно уредена куќа за одмор им нуди бескрајно задоволство на нејзините сопственици. Опкружена со цвеќиња и зеленило, таа е вистинското место...
video

Рајски остров на Земјата

Само 30 милји северно од Тахити, Француска Полинезија, сокриен е вистински рај на Земјата. Тетиароа е воодушевувачки атол кој го сочинуваат 12 мали островчиња,...

Куќа покрај езеро

Хармонијата на природата и топлата атмосфера се спојот кој како ретко каде восхитува во оваа идилична куќа покрај езеро. Со традиционалната градба и камената...

Надреални хотели во Кина

Ако светот брзо напредува, Кина напредува уште побрзо. Независно дали е тоа производството, трговијата, или пак, архитектурата. Не знаете добар хотел за да го...

Куќи што пловат

Кога е Дубаи во прашање, веќе сме навикнати на грандиозни проекти кои ги поместуваат границите на архитектурата и луксузот. Воодушевува начинот на кој Дубаи...

Чудесна вила на Миконос

Чудесниот спој од сликовити пејзажи и уметнички елементи, модерни содржини, традиции, луксуз, комфор и приватност, го прават овој имот исклучително место за одмор. Drakothea...

Планинска куќа од соништата

Ако некогаш во детството сте мечтале за чудесна куќа на планина, или можеби се’ уште копнеете за бегство далеку од градот, тогаш подгответе се...

Куќа во море

Со живописните и пространи панорамски глетки на крајбрежјето и морското синило, овој спектакуларен имот во Велика Британија е навистина магично место за престој. Се...

Летна авантура на Малдиви

Нема сомнеж дека Малдивите се вбројуваат меѓу најживописните локации на Земјината топка, каде повеќето светски патници би се согласиле да заминат дури и со...