00

Нема сомнеж дека Малдивите се вбројуваат меѓу најживописните локации на Земјината топка, каде повеќето светски патници би се согласиле да заминат дури и со шатор. Сепак, светските водечки ланци на хотели одамна започнаа со развој и вложување во оваа чудесна дестинација, надополнувајќи ја неверојатната природа и со најдобро сместување за туристите. Меѓу нив е и познатиот хотелски комплекс ,,Viceroy’’, кој иако е отворен во 2012-та година, веќе важи за еден од најфасцинантните островски ресорти. Понудата ја сочинуваат низа прекрасни вили дизајнирани од признати и реномирани архитекти, а нивото на комфор и интима ги надминува сите можни очекувања на посетителите. Сместени се на површина од 17 акри на еден од атолите, опкружени со извонредни погледи на палмовите дрвја и сината лагуна. На спектакуларните пејзажи се надоврзува и луксузниот ентериер на вилите, како и врвната услуга од персоналот, канејќи ги своите гости на разгалување на сетилата и одмор за душата. Вистински рај за сите остроумни авантуристи!

001

02

03

04

05

020

027

06

08

09

010

011

012

013

014

015

07

017

018

016

019

029

022

023

024

021

033

028

026

030

031

034

032

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИзвонредни слики | Hesther van Doornum
Следна објаваВашите чувства на екранот
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ