0

Со живописните и пространи панорамски глетки на крајбрежјето и морското синило, овој спектакуларен имот во Велика Британија е навистина магично место за престој. Се извишува на мал приватен остров близу морскиот брег, нудејќи чувство на неограничена слобода, интима и задоволство. Дочекува во пријатен амбиент, чиј внатрешен дизајн е фузија на опуштениот њујоршки призвук и софистицираниот морски луксуз во ентериерот, давајќи му романтична и шик нота. Палетата од темно сини, јаглен сиви и тонирани неутрални нијанси создава смирувачки ефект за опуштање и релаксација на сетилата. Влијанието на крајбрежните пејзажи се огледува и при изборот на мебелот, кој ги комбинира флуидноста на формите со сплетените текстури кои неодоливо потсетуваат на рибарските мрежи. Уживајте во глетките!

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗајчиња како модели на фото-сесија
Следна објаваДевојката со бисерна обетка – Трејси Шевалие
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ