Авторката на оваа неодолива фото-сесија е фотографка која живее во Бангладеш. Таа неодамна посвоила две мали зајчиња и ужива да ги фотографира. Освен нејзините, таа фотографира и други зајчиња. Вели дека одлично се снаоѓаат пред објективот, воопшто не се плашливи и се вистински модели. Фотографката сака да го прикаже светот на зајчињата како убав и полн со магични моменти, а притоа и да покаже дека и зајчињата имаат емоции слични како и луѓето.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Што е ова?
Следна објаваКуќа во море
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ