4

Хармонијата на природата и топлата атмосфера се спојот кој како ретко каде восхитува во оваа идилична куќа покрај езеро. Со традиционалната градба и камената фасада комплетно се вклопува со околните пејзажи, што и било цел на архитектите, кои при конструкцијата користеле локален камен. Интересна е и идејата зад нејзината архитектура – основниот концепт за заснива на дом каков би нацртало дете, а изведбата претставува современа интерпретација на руралните планински куќи. Сепак, вистинското изненадување го открива стилски дизајнираниот ентериер, кој е отворен и топол, со мноштво дрвени допири, рустични детали, но и удобни парчиња мебел. Големите прозорци комплетно ја поврзуваат со надворешноста, доближувајќи ја до сликовитите видици на езерото. Сончевата светлина непречено продира во внатрешноста, давајќи и воздушесто и комфорно чувство на оваа лежерна оаза. За уживање под ведро небо, позиционирана е пространа тераса која гарантира безброј задоволства и одмор на чист воздух. Куќата е идејно решение на тимот од студиото ,,De La Carrera Cavanzo”, а се наоѓа во прекрасните планински предели на Колумбија. Совршена викенд инспирација, зар не?

1

2

3

11

5

6

7

8

9

12

10

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕлегантен двособен стан
Следна објаваiPhone: Фотографии на годината
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ