0001

Со површината од само 30 метри квадратни, ретко кој би можел да поверува дека оваа минијатурна куќичка може да понуди комфор и пријатна атмосфера за одмор и релаксација. Сепак, доволно е да погледнете како изгледа во внатрешноста, но и спектакуларните глетки кои ги откриваат прозорците и терасата, за веднаш да го промените мислењето, посакувајќи да сте таму во истиот миг. Се наоѓа на самиот брег на Атлантскиот Океан во Велика Британија, а воодушевува со убавиот дизајн кој во целост ја поврзува со живописната околина. Во романтичниот ентериер доминира белата боја, како и светлите нијанси на сина и зелена. Дневната соба, куната, спалната соба и тремот на влезот завземаат по едно катче, следејќи го едноставниот план и распоред на колибата. Бањата е мала и удобна, па секој може да се опушти во ваков амбиент. Иако е со скромни димензии, изгледа барем двојно поголема, а најзаслужни за ваквиот визуелен ефект се отворените прозорци и сончевата светлина која продира од сите страни, но и ставот – помалку е повеќе, кога е декорот во прашање. Прекрасните видици на песочната плажа, океанското синило и небото кои го одземаат здивот, гарантирајќи престој кој е тешко да се заборави. Залезот на сонцето со романтична вечера на терасата е сосема добра идеја, зар не? Уживајте и инспирирајте се!

0002

0003

0004

0005

0006

0007

0008

0009

0010

0011

0012

0013

0014

0015

0016

0017

0018

0019

0020

0021

0022

СПОДЕЛИ
Претходна објава100 години самотија – Габриел Гарсија Маркез
Следна објава4 работи што ќе ви донесат забава на работното место ( II дел )
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ