1

Постојат чудесни места на Земјината топка, за кои е тешко да поверувате дека вистински постојат. Меѓу нив со сигурност се вбројува и прекрасната вила Sunrise House, од чии прозорци може да се погледнат едни од најубавите изгреви во светот. Се наоѓа на мала живописна падина на Карибите, опкружена со тропска вегетација и сопствен пристап до приватна песочна плажа и до морето. Покрај спектакуларната локација и магичните хоризонти, за комплетно уживање придонесува и раскошниот дизајн на вилата. Зад градбата на оваа рајска оаза се потпишува архитект со светско реноме, комбинирајќи ги колонијалниот дизајн и локалниот камен со фини архитектонски детали. За елегантниот изглед на нејзината внатрешност, пак, задолжен е познат лондонски дизајнер, кој во ентериерот ги прегрнува меките топли тонови и внимателно избраните луксузни детали, создавајќи неверојатно убав и комфорен амбиент за престој. Ексклузивната елеганција и релаксираниот шарм на вилата, во тандем со егзотичните градини и белата песочна плажа се спојот кој ги остварува сите фантазии на еден светски патник. Уживајте во глетките!

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСветлина и комфор во 32м2
Следна објаваDestino | Волт Дизни и Салвадор Дали
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ