0

Да се восхитуваат на прекрасните глетки на околните пејзажи од сите прозорци на дневниот престој и да уживаат седејќи со шолја топол напиток на балконот. Тоа биле двете најголеми желби на сопствениците на оваа планинска куќа на Пиринеите, која е комплетно преуредена и опремена со сите предуслови за квалитетен одмор и опуштање во слободните мигови. За таа намена, поставени се огромни прозорци од кои продира сончева светлина, а ентериерот е комфорно стилизиран со топли рустични завршетоци и пријатни текстили. По својот надворешен изглед не се разликува премногу од останатите куќи во овој предел, со фасада од дрво и камен која делува едноставно и убаво. Но, вистинското богатсво лежи во нејзината внатрешност, опсипана со удобност, свежина и спокој. Скалилата, носечките греди, подот и мебелот изработен од дрво, заедно со меките прекривки, деталите во нежна розова боја и цветните декорации ја прават оваа планинска убавица вистинска оаза за опуштање. Што повеќе можете да посакате? Прошетајте низ нејзините соби и уживајте во глетките на планинската идила!

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

СПОДЕЛИ
Претходна објава„За Елиза" отсвирена на 5 гитари
Следна објаваЕнтериер со живописни бои
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ