Креативноста и оригиналните идеи немаат граници кога станува збор за музиката. Талентираниот гитарист од Винипег со псевдоним samuraiguitarist одлучил да се обиде да ја отсвири легендарната класична композиција „За Елиза” од Бетовен, и тоа на 5 гитари истовремено. И не само што успеал во обидот, туку неговото видео има повеќе од 50000 прегледи на YouТube за само 4 дена. Звучи одлично! На светот му се потребни повеќе вакви иновативни момци, се согласувате?

1

3

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗа вербата | Папокот на светот
Следна објаваПријатна планинска куќа
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР