Необичен ресторан за гости кои сакаат да уживаат!

  На некој начин, можеме дури и да кажеме дека оваа лоша состојба ја разбуди креативноста кај многу луѓе, па имавме можност да видиме унгарски...

Вонвременска библиотека | Real Gabinete Português de Leitura

Мало признание на почетокот од оваа објава: DA истражува и селектира необични и вредни показатели на славење на пишаниот збор, со промоција на здравата...

Нурнете се во уживање | Library Hotel Spa

Море, коктели и простор исполнет со книги - ништо друго не Ви е потребно за да бидете среќни. Library Hotel Spa, на островот Koh...

Најпопуларниот пентахаус во Њујорк!

Доколку не сте знаеле, познатата бруклинска кула со часовник, во себе крие вистинско изненадување... Во прашање е врвен триплекс пентахаус, кој е еден од најбараните...

“Триаголник 2” прв облакодер во Париз по 42 години

Ова е прв облакодер во Париз по 42 години. Париз е еден од најромантичните градови во светот, а за тоа сигурно придонесува фактот, дека целиот...

Dirk Bakker | Улога на симетријата во архитектурата

Кога зборуваме за магијата во просторот, олицетворението на апстракцијата во реалноста, строгоста и дисциплината во бурата на креативни идеи, зборуваме за настојувањето на совршеноста...

Абу Даби наскоро ќе го отвори наголемиот аквариум на светот

Огромниот морски парк кој влегува во последната фаза на изградба во Обединетите Арапски Емирати ќе ги покани посетителите да уживаат во најголемиот затворен аквариум...

Нов облакодер го краси небото на Менхетен!

  Големите станови во облакодерот 200 Amsterdam, овозможуваат уживање во неверојатниот поглед на градската панорама… Кога размислувате за панорамата на Менхетен, веројатно мислите на идејата дека...

Големото отворање на Лувр во Абу Даби

Louvre d’Abu Dhabi е првиот музеј во светот кој е во поддршка од две влади и тоа од Франција и Обединетите Арапски Емирати, со цел...

Величествена и необична вила во Лос Ангелес!

  Во денешно време вилите во форми на коцки во Лос Анџелес, може да се купат за малку пари, со секако, некои исклучителни кои доаѓаат...

Edoardo Tresoldi | Архитектонска инсталација на кралскиот настан во Абу Даби

Абу Даби го перцепираме со сето негово богатство, класа и елеганција. Богатата култура го издигнува овој град меѓу најсјајните скапоцени камења во Блискиот Исток. Италијанскиот...

Книжевна фасада во Минхен | Еurostars Book Hotel

Формирање на фиберглас армиран бетон кој е само половина инч во дебелина, надворешниот изглед на Еurostars Book Hotel во Минхен создава илузија на прозорци...