„Casa del Acantilado“ е навистина една од најчудните куќи. Нарачана е од млад брачен пар, ремек дело на архитектонското студио Gilbartolomé.  Куќата е вградена длабоко во карпа со прекрасен поглед на Средоземното море. Комплексната структура е резултат на интересната соработка помеѓу клиентот и архитектите Pablо Gila и Jaime Bartoloméо.

Ова интересна вила се наоѓа во Гранада во Шпанија. Кровот личи на кожа на змеј, направен рачно од цинк плочки кои даваат метален сјај.

74-1

gilbartolome-architects-house-on-the-cliff-granada-designboom-02gilbartolome-architects-house-on-the-cliff-granada-designboom-06

gilbartolome-architects-house-on-the-cliff-granada-designboom-04gilbartolome-architects-house-on-the-cliff-granada-designboom-07gilbartolome-architects-house-on-the-cliff-granada-designboom-08

gilbartolome-architects-house-on-the-cliff-granada-designboom-05gilbartolome-architects-house-on-the-cliff-granada-designboom-09gilbartolome-architects-house-on-the-cliff-granada-designboom-10 gilbartolome-architects-house-on-the-cliff-granada-designboom-03

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗемјотреси: Причина за паника или не?
Следна објаваCARPISA ja претстави својатa нова колекција Есен/Зима 17
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР